Final Results

Pos Bib Name Time ± Group Team
1. 798 Connor Marchand 00:18:19.9 00:00:00.0 Male 20-29
2. 789 Nicholas Weretelnik 00:18:39.5 00:00:19.6 Male 20-29 new Hartford
3. 795 Jeroah Griswald 00:18:43.5 00:00:23.6 Male 30-39
4. 759 Trevor Krzyzek 00:19:59.0 00:01:39.1 Male 30-39 Canton
5. 764 Braden O'marra 00:21:01.0 00:02:41.1 Male 13-17 Torrington
6. 761 Matthew Mccarthy 00:21:15.4 00:02:55.5 Male 13-17 Torrington
7. 772 Laura Samela 00:21:20.4 00:03:00.5 Female 30-39 Torrington
8. 699 Cory Hudak 00:21:24.0 00:03:04.1 Male 50-59 winsted
9. 791 Matthew Woodward 00:21:44.3 00:03:24.4 Male 13-17 Vernon Rockville
10. 700 Samara Johnson 00:21:55.2 00:03:35.3 Female 18-29 Lebanon
11. 778 Richard Tullock 00:22:05.8 00:03:45.9 Male 60+ Masters Torrington
12. 696 Thomas Hagymasi 00:22:19.0 00:03:59.1 Male 12 & Under Torrington
13. 695 Seth Hagymasi 00:23:27.6 00:05:07.7 Male 40-49 Torrington
14. 769 Sarah Redford 00:23:34.7 00:05:14.8 Female 40-49 wallingford
15. 775 James Steck 00:24:22.4 00:06:02.5 Male 40-49 Torrington
16. 801 Jill Hyde 00:24:38.5 00:06:18.6 Female 50-59
17. 786 Nolan Waring 00:25:11.1 00:06:51.2 Male 12 & Under Colebrook
18. 757 Lana Kolpa 00:25:13.0 00:06:53.1 Female 13-17 Oakville
19. 776 Kevin Steck 00:25:14.9 00:06:55.0 Male 30-39 Torrington
20. 773 John Schmedlin 00:25:54.2 00:07:34.3 Male 50-59 Milford
21. 790 Brittany Winn 00:25:56.0 00:07:36.1 Female 30-39 Torrington
22. 679 Alison Curtis 00:26:00.1 00:07:40.2 Female 30-39 New York
23. 804 Erik Caspone 00:26:30.0 00:08:10.1 Male 50-59
24. 693 Ava Goodale 00:26:48.7 00:08:28.8 Female 30-39 Ashley Falls
25. 672 Arlene Blackwell 00:26:51.2 00:08:31.3 Female 18-29 Winsted
26. 680 Bob Dacey 00:27:07.0 00:08:47.1 Male 60+ Masters Vernon
27. 681 Colleen Damico 00:27:15.2 00:08:55.3 Female 50-59 Watertown
28. 682 Nardi David 00:27:21.8 00:09:01.9 Male 60+ Masters Torrington
29. 779 Valerie Tullock 00:27:23.4 00:09:03.5 Female 50-59 Torrington
30. 670 Wendy Alfano 00:27:32.0 00:09:12.1 Female 50-59 Torrington
31. 768 Mitchell Phalen 00:27:40.8 00:09:20.9 Male 30-39 Torrington
32. 756 Clare Keller 00:28:22.4 00:10:02.5 Female 18-29 Bantam
33. 806 Sean Coughlin 00:28:59.6 00:10:39.7 Male 30-39 Bristol
34. 688 Malachi Ege 00:29:09.1 00:10:49.2 Male 30-39 Winsted
35. 677 Julia Cardillo 00:29:24.9 00:11:05.0 Female 30-39 Winsted
36. 784 Chris Waring 00:29:26.9 00:11:07.0 Male 40-49 Colebrook
37. 780 Dennis Twofoot 00:29:35.1 00:11:15.2 Male 50-59 Winsted
38. 774 Jeffrey Smith 00:29:45.0 00:11:25.1 Male 50-59 CANTON
39. 692 Kalyn Flockhart 00:29:51.3 00:11:31.4 Female 30-39 Winsted
40. 767 Indika Perera 00:30:00.5 00:11:40.6 Male 40-49 Torrington
41. 785 Liam Waring 00:30:15.4 00:11:55.5 Male 12 & Under Colebrook
42. 689 Crystal Evans 00:30:26.5 00:12:06.6 Female 40-49 East Hartford
T43. 797 Becky Lippincott 00:30:56.6 00:12:36.7 Female 30-39
T43. 796 Lora Sok 00:30:56.6 00:12:36.7 Female 30-39
45. 753 Lia Karpicki 00:30:57.9 00:12:38.0 Female 40-49 Bantam
46. 762 Michaela Mumm 00:31:00.9 00:12:41.0 Female 13-17 New Hartford
47. 698 Brian Henebery 00:31:02.3 00:12:42.4 Male 50-59 Waterbury
48. 787 Christine Weldon 00:31:33.8 00:13:13.9 Female 50-59 Winsted
49. 781 Amber Tyree 00:31:37.2 00:13:17.3 Female 30-39 Naugatuck
50. 685 Heidi Dellabianca 00:32:17.4 00:13:57.5 Male 50-59 Farmington
51. 760 Kirk Marquard 00:33:07.8 00:14:47.9 Male 30-39 Burlington
52. 803 Michael Rabin 00:33:18.2 00:14:58.3 Male 60+ Masters
53. 676 Scott Camp 00:33:22.2 00:15:02.3 Male 30-39 Torrington
T54. 758 Laura Kolpa 00:33:59.2 00:15:39.3 Female 50-59 Oakville
T54. 805 Hans Bard 00:33:59.2 00:15:39.3 Male 40-49
56. 697 Schenley Hall 00:34:26.2 00:16:06.3 Female 50-59 Flagstaff
57. 684 Jennifer Dean 00:35:06.4 00:16:46.5 Female 40-49 Winsted
58. 794 Stephanie Smith 00:35:15.4 00:16:55.5 Female 30-39
59. 686 Martin Dew 00:35:32.1 00:17:12.2 Male 50-59 Torrington
60. 752 Natasha Judge 00:36:30.2 00:18:10.3 Female 40-49 New Britain
61. 799 Ed Meto 00:36:44.4 00:18:24.5 Male 60+ Masters
62. 777 Kristin Stoeke 00:37:03.1 00:18:43.2 Female 50-59 Winsted
63. 678 Martin Connor 00:37:38.9 00:19:19.0 Male 60+ Masters Litchfield
T64. 687 Melissa Dubuc 00:37:54.4 00:19:34.5 Female 40-49 Granville
T64. 770 Kathleen Richter 00:37:54.4 00:19:34.5 Female 40-49 Westfield
66. 788 Amy Wentworth 00:38:51.5 00:20:31.6 Female 40-49 Wethersfield
T67. 694 Yana Grigoryeva 00:39:09.6 00:20:49.7 Female 18-29 Vernon
T67. 800 Galina Muller 00:39:09.6 00:20:49.7 Female 50-59
69. 674 Lee Bradley 00:40:34.0 00:22:14.1 Male 60+ Masters Newington
70. 792 Michelle Zea 00:40:55.3 00:22:35.4 Female 40-49 Simsbury
71. 783 Catherine Vigliotti 00:41:17.8 00:22:57.9 Female 30-39 Torrington
72. 802 Simone Rabin 00:41:53.0 00:23:33.1 Female 40-49
73. 755 Becky Keily 00:44:21.9 00:26:02.0 Female 60+ Masters Colebrook
74. 673 Jan Bosworth 00:48:50.4 00:30:30.5 Female 60+ Masters Bradenton
T75. 765 Adelina Pellot 00:52:44.4 00:34:24.5 Female 12 & Under Thomaston
T75. 766 Wilson Pellot 00:52:44.4 00:34:24.5 Male 30-39 Thomaston