Final Results

Place Bib Name Group Time ±
1. 124 Nick Clark 100km 10:34:59.0 00:00:00.0
2. 133 Dave James 100km 11:05:44.0 00:30:45.0
3. 126 Nick Coury 100km 11:20:50.0 00:45:51.0
4. 138 Sean Meissner 100km 12:48:50.0 02:13:51.0
5. 136 Kurt Lindermuller 100km 13:32:40.0 02:57:41.0
6. 123 James Breyfogle 100km 15:16:00.0 04:41:01.0
7. 148 Patrick Sweeney 100km 15:59:20.0 05:24:21.0
8. 141 Sean Roper 100km 16:59:00.0 06:24:01.0
9. 147 Tim Stephens 100km 17:13:00.0 06:38:01.0
10. 121 Orlando Baez 100km 17:22:00.0 06:47:01.0
11. 323 Julio Alvarado 100km 17:40:11.0 07:05:12.0
12. 150 Nawid Wuttke 100km 17:59:00.0 07:24:01.0
T13. 129 Andres Duarte 100km 18:14:00.0 07:39:01.0
T13. 142 Siebrig Scheeres 100km 18:14:00.0 07:39:01.0
T13. 144 Joseph Schwieterman 100km 18:14:00.0 07:39:01.0
16. 135 Brian Kuhn 100km 19:07:00.0 08:32:01.0
T17. 130 Christian Griffith 100km 20:23:00.0 09:48:01.0
T17. 149 Tyler Tomasello 100km 20:23:00.0 09:48:01.0
T19. 132 Nathan Jackson 100km 20:39:00.0 10:04:01.0
T19. 137 Oscar Maldonado 100km 20:39:00.0 10:04:01.0
T19. 220 Victor Azofeifa Monge 100km 20:39:00.0 10:04:01.0
DNF 8 Johnson Cruz Barrios Survival Run - -
DNF 26 Junyong Pak Survival Run - -
DNF 51 Dilcia Aguilar 50km - -
DNF 52 Warner Aguilar 50km - -
DNF 53 Jorge Almanza 50km - -
DNF 54 Lorenzo Amador 50km - -
DNF 55 Roger Araya 50km - -
DNF 56 Sergio Araya 50km - -
DNF 57 Gustavo Arguello 50km - -
DNF 58 Paul Battaglia 50km - -
DNF 59 Tamar Bendeck 50km - -
DNF 60 Jos̩ Bola̱os 50km - -
DNF 61 Jen Burton 50km - -
DNF 62 Maggie Byrne 50km - -
DNF 63 Henry Cabrera 50km - -
DNF 64 Noel Antonio Carrillo Aguirre 50km - -
DNF 65 Fabian Chacon Chacon 50km - -
DNF 66 Matt B. Davis 50km - -
DNF 67 Vanessa Desota 50km - -
DNF 68 Karla Dtrinidad Rueda 50km - -
DNF 69 Nelson Duarte 50km - -
DNF 71 Alfredo Espinoza 50km - -
DNF 73 Jeff Izzo 50km - -
DNF 74 Veronica Kattan 50km - -
DNF 75 Laura Kukta 50km - -
DNF 76 Stephen Kukta 50km - -
DNF 77 Alex Kurt 50km - -
DNF 78 Benjamin Lanzas 50km - -
DNF 79 Rene Leongomez 50km - -
DNF 80 Marco Lopez 50km - -
DNF 82 David Macfarlane 50km - -
DNF 83 Arlington Marin 50km - -
DNF 84 Ana Catalina Martin 50km - -
DNF 85 Erick Matus 50km - -
DNF 86 Norman Matus 50km - -
DNF 88 Diego M̩endez 50km - -
DNF 89 Mario Mossi 50km - -
DNF 90 Samantha Obrien 50km - -
DNF 91 Matt Olding 50km - -
DNF 93 Jose Perez 50km - -
DNF 94 Olinto Perez 50km - -
DNF 95 Jake Pritchard 50km - -
DNF 96 Jean Paul Quiros 50km - -
DNF 97 Rob Raguet-Schofield 50km - -
DNF 98 Erick Reyes 50km - -
DNF 99 Fabiola Rodriguez 50km - -
DNF 100 Misael Rodriguez 50km - -
DNF 101 Royner Romero 50km - -
DNF 102 Francisco Sanchez Acevedo 50km - -
DNF 103 Aaron Shapiro 50km - -
DNF 104 John Sharp 50km - -
DNF 105 Samuel Shepard 50km - -
DNF 106 Sam Shephard 50km - -
DNF 107 Allison Sickle 50km - -
DNF 109 Jess Soco 50km - -
DNF 110 Judy Tolliver 50km - -
DNF 112 Shirley Unfried 50km - -
DNF 113 Marco Venegas 50km - -
DNF 114 Sandra Vivas 50km - -
DNF 122 Zoli Bihari 100km - -
DNF 125 Jamil Coury 50km - -
DNF 127 Juliette De Wolfe 100km - -
DNF 128 Yassine Diboun 100km - -
DNF 131 Rafael Guevara 100km - -
DNF 139 Leonardo Nomeisky 100km - -
DNF 213 Candida Bolanos 50km - -
DNF 227 Orion Cruz 50km - -
DNF 255 Louise Lakier 50km - -
DNF 319 Wilfredo Ticona Cuba 50km - -
DNF 326 Carlos Soleram 50km - -
DNS 1 Karl Allsop Survival Run - -
DNS 3 Leo Borak Survival Run - -
DNS 5 Paul Buijs Survival Run - -
DNS 6 Pat Chartrand Survival Run - -
DNS 7 Michael Cole Survival Run - -
DNS 9 Olof Dallner Survival Run - -
DNS 10 Chris Dutton Survival Run - -
DNS 11 Justin Gavin Survival Run - -
DNS 12 Jason Gidusko Survival Run - -
DNS 13 David Gluhareff Survival Run - -
DNS 14 Melody Hazi Survival Run - -
DNS 15 Jason Henline Survival Run - -
DNS 16 Mr. Shannon Hulme Survival Run - -
DNS 17 Adam Jurcisin Survival Run - -
DNS 18 Shelley Koenig Survival Run - -
DNS 19 Corinne Kohlen Survival Run - -
DNS 20 Harrison Lessans Survival Run - -
DNS 21 Lani Love Survival Run - -
DNS 22 Brian Lynch Survival Run - -
DNS 23 Morgan Mckay Survival Run - -
DNS 24 Shane Mckay Survival Run - -
DNS 25 William Mckenna Survival Run - -
DNS 27 Hector Puente Survival Run - -
DNS 28 Jeff Rondina Survival Run - -
DNS 29 Margaret Schlachter Survival Run - -
DNS 30 Dennis Sukholutsky Survival Run - -
DNS 31 Laura Svette Survival Run - -
DNS 32 John Taylor Survival Run - -
DNS 33 Andy Thom Survival Run - -
DNS 34 Isaiah Vidal Survival Run - -
DNS 35 Johnny Waite Survival Run - -
DNS 36 Eddie Yanick Survival Run - -
DNS 37 Daniel Zambardino Survival Run - -
DNS 70 Deborah Eppstein 50km - -
DNS 81 Priscilla Lopez 50km - -
DNS 87 Gillian Mccarthy 50km - -
DNS 92 Eric Orton 50km - -
DNS 108 David Silvestro 50km - -
DNS 111 Carlos Gustavo Trujillo Siliezar 50km - -
DNS 120 Victor Manuel Azofeifa Monge 100km - -
DNS 145 Abigail Stephens 100km - -
DNS 146 Gabriela Stephens 100km - -
DNS 232 Unnamed Racer - -
DNS 261 Eliana Leonard - -
DNS 320 Marianela Chow 50km - -

Unless otherwise noted by the publisher, these results may not be official.